| daculliber a întrebat:

Am un bonsai frasin pe care îl tin la interior. Are cineva idee cum îi induc repausul vegetativ la iarna?

Răspuns Câştigător
| Robertandrei4858 a răspuns:

Il uzi mai putin si il ti intr-o camera sau un spatiu mai rece, asa procesul de vegetativ va întârzia.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Te intereseaza de iarna de pe acum?

| Eisenheim a răspuns:

Îl lași afară,dar vasul cu rădăcina îl bagi în pământ,învelit în vata, polistiren, și planta afara, așa va fi în mediul ei. Frasinul e sensibil tare, am avut și eu în vas, trebuie sa ai mare grijă de el în vas, alfel...se duce. In pământ insa afara, n-am avut nici o problema, a fost cel mai super bonsai