| KenaSebi a întrebat:

Am un caine care se simte rau.Nu vrea sa manance si a slabit tare, el vrea doar apa si poate cateodata mai gusta ceva mancare.L-am dus si la veterinar la tinut in perfuzii i-a facut niste injectii si mi-a dat si niste injectii sa le fac acasa dar tot de geaba.Ma ajuta cineva cu ce sa-i dau de mancare? (doctorul mi-a zis sa-i dau orez fiert dar tot nu mananca)

4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Incearca cu lapte
Am avut si eu o problema asemanatoare la inceputul anului cu cateii de la tara.
Refuzau sa manance, unul mai micut n-a reusit. Veterinarul a spus ca e o boala si nu prea ai ce face, doar perfuzii. Am observat multi maidanezi morti in acea perioada.
In prima faza cred ca le-au dat si putina tuica bunicii pentru ca au crezut ca sunt otraviti, dar nu cred ca le face bine acest "tratament".

Răspuns utilizator avertizat
| PersonajFictiv a răspuns:

Trebuia sa specifici in postare si ce anume a zis acel medic veterinar,de exemplu ce are si cand ii trece daca ia tratamentul, daca ii trece, daca e posibil sa nu-i treaca, etc.

Eu zis, sa te duci si la alt medic veterinar cu el, daca poti.

| cevdet a răspuns:

Reintoarce-te la veterinar (sau schimba-l daca poti). Poate nu a stabilit bine diagnosticul.
Animalele refuza mincarea cand sunt bolnave.