| anonim_4396 a întrebat:

Am un calorifer din otel care curge pe din dopul pus. caloriferul este din otel, garnitura caloriferului din otel este stricata oleaca. dopul pus nu are ganitura. cum as putea sa schimb dopul cu unul cu garnitura. caloriferul este ultimul din instalatie. nu ma pot intelege cu instalatorul si nu vine.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cheama un instalator, dupa cum pui problema, riști sa faci o boacana.

| octav005 a răspuns:

Pai trebuie sa cumperi o garnitura. acelasi model.

| Rinder_Vlad_1981 a răspuns (pentru octav005):

Este stricata garnitura caloriferului care este prinsa de caloriferul de otel. eu trebuie cumva sa scot apa din calorifer si sa schimb dopul simplu cu unul cu garnitura