| Mp28evil28 a întrebat:

Am un geam termopan ogealan si este rabatabil, cand il inchid coltul din stanga sus care se rabateaza nu se inchide cum trebuie si lasa aerul sa intre.Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Trebuie sa chemi pe cineva din domeniul termopane ca sa spuna daca trebuie schimbat sau reparat. Parintii mei si-au pus acum 12 ani si bineinteles ca aceste geamuri cu timpul se cam deregleaza iar la mine acasa trebui si eu sa inlocuiesc tampeniile alea negre de plastic care inconjoara geamul pe ambele parti si il fixeaza pentru ca s-au subtiat si tot la fel cam intra un pic frigul iar unul dintre ela mai are putin se strica si incuietoarea. Astea nu sunt facute sa tina multi ani decat daca sunt destul de scumpe si cu timpul se mai strica cate ceva care trebuie reparat ori inlocuit. Daca nu cunosti pe nimeni care se pricepe cheama unul de la servicii si intretinere termopane ca la primavara am sa o fac si eu

3 răspunsuri:
| Mp28evil28 explică (pentru CatalinVictor1985):

Am citit un articol am gasit problema ^^ trebuie sa fac rost de o cheie si gata

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru Mp28evil28):

Succes

| Felys a răspuns:

Nu conteaza pvc-ul folosit si feroneria,aia este defecta sau au iesit bulbii din lacasul lor,si nu se zice rabatabil ci oscilobatant,in fine,trebuie scos boltul de sus si scoasa fereastra si verificata feroneria de jur imprejur si asezat cum trebuie,si daca e defect ceva inlocuit daca nu doar aranjat si pus la loc, dar clar asta trebuie sa o faca cineva care stie exact, nu e mare lucru, se rezolva rapid daca nu e nevoie sa inlocuieti ceva totusi daca e feroneria defecta trebuie cumparata identic ca sa se potriveasca cu ce ai pe toc, bafta