| Ovidiu_Nierghes_1972 a întrebat:

Am un instant pe gaz(butelie) care se opreşte după 2- 3 minute de funcționare, ce sa fac?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai mizerie adunata la diuza. Trebuie curatat.
Iti recomand sa te adresezi la un specialist in gaze!

| darrio2007 a răspuns:

Mergi cu el inapoi la magazin si explica-le situatia. Daca e nou se poate repara, fiind in garantie. Poti pierde garantia daca umbla cineva la el.

| relian a răspuns:

Nu ai debit de apa.De unde iei apa? Daca e de la un hidrofor atunci ala e de vina. Daca ai apa de la oras atunci nu-i bine instalat, prinde aer pe undeva.

| Ovidiu_Nierghes_1972 explică (pentru relian):

Am rezolvat, multumesc. Evacuarea era de vina.Am inaltat-o 1, 5 m si acum functioneaza corect.

| Ovidiu_Nierghes_1972 explică:

Ferolli si este nou.Nu poate fi mizerie.Are cateva minute de functionare.