| Sandu3 a întrebat:

Am un perete(de interior)vopsit cu vopsea lavabila.Intrebarea mea este:pot vopsi cu lavabila peste lavabila, direct? Adica cu alte cuvinte pot revopsi peretele fara sa-i mai fac nimic altceva? Sau trebuie sa fie aceeasi culoare?

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Poti sa dai fara probleme si nu de doua ori o singura data este de ajuns.Sar vedea diferenta doara daca ai da asa pe pete numai, daca intelegi ce spun, dar atat timp cat vopsesti tot, o sa arate bine.

| katy a răspuns:

Eu am lavabil si mereu tot lavabil am dat peste, la necesitate se da de doua ori.

| Ara997 a răspuns:

Noo, merge direct lavaila, dar daca e mare contrastul intre culori, ori dai doua maini, ori dai una mai groasa cu dilutie mica 20%

| ChrisAK47 a răspuns:

Da, poti. Eu asa am facut

| PDora a răspuns:

Poti sa dai inainte o amorsa pentru ca lavabila sa se aplice uniform, vezi ca sunt oferte lavabila+amorsa https://www.dedeman.ro/......p/5013556. Aeria Gold e foarte buna, acopera bine si uniform

| Leo_Leo_1979 a răspuns:

Amorsa face ca lavabila sa fie absorbita uniform pe perete. Daca este o lavabila cu putere de acoperire mare, cred ca merge si o mana...acum nu stiu cat de colorati sunt peretii dumneavostra. Eu am dat cu Aeria Gold si mi-a iesit un perete alb foarte frumos si o gasiti prin magazine, prin dedeman si alte locuri cred la pachet cu tot cu amorsa.