| Elena_Devian_1953 a întrebat:

Am un perete exterior la casa si mereu mi se cojeste(purica) peretele nu stiu cauza si nu stiu ce sa fac.Va rog sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Cam greu de dat explicatii fara mai multe informatii.De regula tot un meserias, la fata locului va poate spune posibila sau posibilele cauze.

| gigi002 a răspuns:

Punctul de roua se formeaza exact sub vopsea (cauta pe net sa intelegi cum se formeaza puntul de roua la pereti). cureti peretele izolezi ca polistiren ( oricare iti da buzunaru) aplici plasa, glet, lavabila si o sa fie ok. spor