| ISQ a întrebat:

Am un tata care nu imi cumpara caine nci odata si vreau un caine neaparat
cum sa-l conving ca sa-mi ia unu?

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, pai sa iti zic cum au procedat ai mei copiii, pentru ca nici eu nu eram de acord pe vremea cand locuiam la bloc, ei asteptau sa ma culc, s-au sa plec la servici, apoi aduceau tot ce gaseau afara caini, pisici, in special catei micuti, cand veneam de-la munca, ei ii dadeau afara, si tot asa pana cand am cazut grav bolnava si a trebuit sa ma internez, apoi au gasit un pui de catelusa si au adus-o in casa, nestiind ca eu o sa mai vin si acasawinking cand am venit acasa peneasteptate, si am deschis usa cine credeti ca latra la mine si se gudura? puiutul de catel, nu va zic cum au reactionat copii cand m-au vazut, au si sarit cu gura pe mine: sa stii ca Rituta face afara kk, noi stergem in urma ei, intreaba-l pe tata, si uiteasa, m-am acomodat destul de repede si astazi nu pot sta fara cateilove strucklove struck, bine ca acum stam la casa deci am 3 bucatiwinking un lup si 2 pichinezilove strucklove struck, asa si ai tai parinti se vor obisnui cu ideea de a avea si un catel, dar tu trebuie sa fii convinsa ca poti avea grija de el, sa stergi, sa aduni dupa el, sa il scoti afara, la un momendat nu copiii mei ieseau afara cu catelusa, cine credeti ca iesea acum afara cu ea? eu, mama care ma opuneam cu desavarsire ca nu e voie sa cresti un catel la bloc, uite ca de dragul copiilor mei am trecut peste totlove struck o zi buna si iti doresc sa ai succes in dorinta ta...wave

| spotlight a răspuns:

Crede-ma ca dupa un timp dupa ce vei vedea ce responsabilitati ai nu il mai vrei...

| Pirkko a răspuns:

Aratandu-i ca stii sa te exprimi, ca scrii corect limba romana, ca ai rezultate bune la scoala. Ceea ce ma indoiesc...
Un animal nu este o jucarie, are viata si nevoile lui. Are nevoie de persoane responsabile care il ingrijesc si se preocupa de el. Il felicit pe tatal tau!

| Pirkko a răspuns:

Gabriel1,
Comentariul tau e imbecil si jignitor. Care ti-e utilitatea, Messi?

| kessu a răspuns:

Ajuta-l in munca lui si roaga-l apoi sa-ti ia.

| Golanasul a răspuns:

Ii arati cat de mult ti-l doresti dar pentru asta trebuie sa stii ca acel caine va fi responsabilitatea ta! sa ii dai hrana si apa!

| papusikatha a răspuns:

Arata-i ca meriti, cand eram mica si imi doream ceva, trebuia sa fac ceva in schimbul acelui lucru, trebuia sa il merit. Dupa ce dovedeam ca sunt demna abia atunci primeam lucrul dorit.

| Gabriel1 a răspuns:

Spune-i ca m.a.t.a e o cateahappy

| ISQ explică:

Numi ia nici intr-un fel
i-am zis ca no sa stau numa 10 minute pe pc laughing ca nu i prea place sa stau pe pc, si i-am mai zis ca la scoala o sa i-am numa 8 laughing
eu invat de nota 6 si cu toate asta o zis ca no sa-mi ia niciodata u caine sad ce sa fac?