| BubuMRC a întrebat:

Am un trandafir japonez si nu inteleg de ce nu isi tine floare [bobocul]!

De ce?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bobocul de floare tine 24 de ore, iar daca el cade inainte de a inflori, ori este deranjat(miscat de la locul lui), ori e cald prea tare, sufera de apa, sau de frig.

| Siracuzia a răspuns:

La ce te referi?

| alter4ego a răspuns:

La trandafirii acestia floarea traieste doar o zi, asa sunt toti, stiintific nu stiu sa iti explic de ce, cauta pe net despre aceasta floare!

| savino23 a răspuns:

Buna oana.trandafirul japonez este o planta f sensibila.stiu de la mama mea ca dupa ce infloreste este bine ca sa i rupi floarea, ca sa faca flori iar si iar, si ii place pamantul mai umed.ai grija de el dar si de tine