| gemeni6226 a întrebat:

Anul trecut a plantat vecinul meu un butas de vita de vie care acum ajunge la etajul1(tulpina si frunzele.)Ce credeti citi ani trebuie sa treaca sa ajunga si la etajul 4 unde stau eu?

4 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Cel mai probabil niciodata. Vita de vie nu creste la infinit in lungime. Va incepe sa se ramifice si sa-i dea noi tulpini, iar cresterea in "lungime" va fi din ce in ce mai lenta.

| gemeni6226 explică (pentru Holiday):

Dupa parerea ta, la noi in cartier exista multe blocuri la care a urcat pana la etajul 4 crezi ca pun aceasta intrebare in nestiinta de cauza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, daca acum e la 1, banuiesc ca inca 3 ani. A crescut repede daca deja e la etajul 1. Toamna trecuta am plantat trei soiuri in gradina si acum abia au dat frunzulita.

| gemeni6226 explică (pentru anonim_4396):

Cand vecinul l-a plantat avea deja 1m 80.