| Karina85 a întrebat:

As avea nevoie de o parere. Inainte sa pun gresia ar fi bine sa hidroizolez baia? Cu ce anume sa fac asta?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu rigips

| DoarEuLeo a răspuns:

Este recomandat ca baia sa fie hidroizolata inainte de a pune gresia si faianta. Se poate folosi un mortar hidroizolant sau chiar materiale gata preparate care se aplica ca atare. Puteti folosi pasta gata preparata Saniflex hidroizolatie cu aplicare usoara si care se usuca foarte repede. Dupa uscare se formeaza o membrana impermeabila la apa, dar permeabila la vapori si rezistenta la fisurare. Pentru placare gresie si faianta va recomand AF-N un adeziv foarte rezistent si in medii umede.