| bogbo a întrebat:

As vrea sa-mi pun in sufragerie un acvariu ca un perete suplimentar, sa fie inalt pana in tavan si sa traverseze camera...credeti ca e fezabil?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Daca ai posibilitate financiara, este...si suna chiar f bine...doar ca o sa te coste ceva...

1 răspuns:
| serban a răspuns:

Intr-un apartament de bloc nu prea cred.
Eu am un acvariu de 240 litri bagat in peretele dintre sufragerie si camera. Chiar si la 240 litri treaba a fost complicata. A trebuit sa construiesc un suport care sa tina asa ceva (~250 kg) plus toate instalatiile de filtrare, aerare, incalzire, iluminare, etc.
Ceea ce doresti tu suna a cel putin 1500 de litri (~ o tona jumatate)... Ce se intampla daca cedeaza sticla? Sau podeaua :-)? Ce instalatii de intretinere fac fata la un asemenea volum? Cum schimbi apa? Iar la costuri nici macar nu vreau sa ma gandesc :-)
Suna foarte bine in teorie, dar trebuie sa te gandesti la aspectele practice.