| Pricop_Roxana_1991 a întrebat:

Ati cumpara o lenjerie de 2000 de lei laughing)? Am dat peste lenjeria asta la pretul de 1899 lei si mi se pare enorm de mult: https://talis.ro/......e-906.html

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt pachete pentru toate buzunarele!
Cei cu banii nu crancnesc la asa ceva, dimpotriva, cu cat sunt mai scumpe, cu atat ii atrag mai mult.
Daca nu-ti convine pretul, poti sa mergi mai departe, ca nimeni nu-ti baga mana in buzunar!
Chestia asta se intampla peste tot in lume si nu trebuie sa te mire. Cei bogati, dupa cum spuneam, nu merg la piata, nu cumpara de la magazinele 38, ci de la cele mai scumpe magazine de marca si daca se poate, produse de lux, ca cel pus de tine aici.
https://talis.ro/......e-906.html

Uite aici si alte magazine din lume, cu produse de calitate foarte buna, la preturi pe masura:
https://www.sheridan.com.au/....../desc.html

| johnnny123 a răspuns:

Sunt oameni pentru care 400 de euro nu înseamnă mai nimic, deci nu trebuie să te miri că există asemenea oferte. Există oameni care dau banii ăștia pe o sticlă de șampanie în club.

Evident că este o prostie și că niciun om cu salariu de 2000 de lei nu și-ar da tot salariul pe o lenjerie de pat sau pe o sticlă de șampanie, dar asta nu înseamnă că nu există piață.

Iar, cinstit vorbind, în cazul setului de mai sus, dacă iei fiecare piesă în parte, cauți una similară la Ikea și începi să aduni, tot ajungi la un total de 1000 de lei. Deci 1900 nu este chiar un preț exorbitant, presupunând că au o calitate mai bună decât cele de la Ikea.

Vrei un exemplu de pret cu adevarat absurd? Uite aici trei bucati de lemn cu 7743 lei:
https://www.dizainar.ro/produs/birou-consola/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, are la prostii inutile incluse in pachetul ala ( cine dracu' vrea sa aiba un halat de baie care sa arate ca lenjeria de pat?! ) si tot nu-si justifica pretul. Mai e si urata laughing

| KillaNoFilla a răspuns:

Prostie a lumi moderne.Preturi enorme doar pentru ca sunt exclusive in timp ce alti nu au apa curata.

| Betty12345678 a răspuns:

Nu se merita.Gasesti ceva de calitate si la preturi mai mici.

| eminescuhipiot a răspuns:

Iti scot ochii cu bambusul ala, halate si proasoape asortate. Sunt anumite persoane care-si asorteaza si matura si aspiratorul cu ceea ce au in casa. Dar 2000 lei? daca nu ai ce face cu banii...

| Mircea049202 a răspuns:

Așa fac băieții inteligenți bani. Lux aici lux acolo. laughing

| Chemical_Reactions_1979 a răspuns:

Cu bani astia iei un pat cu saltea!

| Miron_Cristi_1991 a răspuns:

Cei de la Talis.ro am observat ca au lenjerii pentru toate buzunarele. Au lenjerii si la 100 lei, deci nu vad care e problema. Daca cineva si-o doreste si-o poate cumpara, daca nu nu.