Întrebare recomandată | DaRaspund a întrebat:

Aveti idee cu ce se curata de var tamplaria unui termopan maro?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
In principal varul se curata intr-o carpa inmuiata in otet, dar desigur in functie de var poate diferentia.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Grosul se poate curata cu o racleta cu lama metalica, restul merge si cu apa. Otetul este foarte eficient mai ales daca este si ciment (de la tencuiala, adeziv etc).

| andrei1237 a răspuns:

Buna,intr-o carpa inmuiata in otet.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Moi o carpa in otet si freci bine!

| Spaz472 a răspuns:

Apa, pui apa intr-un pulverizator si stropesti pe geam apoi dai cu o carpa sau burete de vase. Succes!

| onlyme2851 a răspuns:

Solutia de geamuri s-ar putea sa mearga si pe tamplarie, daca nu otet sau spirt.

| FlorenceVi a răspuns:

Incearca cu o carpa inmuiata in spirt