| PaulaRo a întrebat:

Bun, locuieste cineva in Ferentari sa imi spuna cum este cu adevarat? Adica stiu ca e naspa zona, dar as vrea sa stiu de la cineva care chiar sta acolo ca vreau sa imi inchiriez o casa: https://flatfy.ro/apartamente-de-inchiriat-bucuresti-fer entari

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

E nasoală zona, majoritatea oamenilor sunt rromi, iar blocurile mai mărginașe sunt în stare super nasoală, să nu zic de gândaci care sunt la ordinea zilei din cauza țevilor. (Nu am locuit acolo, dar am avut un prieten din zona și am fost de câteva ori pe la el, o dată m-am pierdut printre niste blocuri și era dezastru pe acolo).

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Blocurile de anii 80 de pe Cal. Ferentari intre intersectia cu Cal Rahovei si Sos. Salaj/Str. Spataru Preda sunt relativ OK. OK sunt si blocurile vechi care sunt imediat pe dreapta dupa aceasta intersectie. Nu recomand insa zona str. Baciului, e foarte aproape de "blocurile ghetou" si sub nicio forma Aleea Livezilor, Iacob Andrei, Tunsu Petre si alte blocuri ghetou.
Cat despre zona de case aia e asa si asa, cu cat mergi mai spre fundul cartierului e mai rau. Nu am locuit si nu locuiesc acolo, iti spun doar din experienta mea cu mers prin case si reparat tv-uri din 1992 in 2012 si cu dus/adus clienti pe Bolt/Uber in ultimele luni.

| hamate a răspuns:

Fii om destept si evita zona aia seara