| Anonim1447799 a întrebat:

Bună, am 5 turturele crescute în captivitate de un an, de ceva timp m-am gândit să le dau drumul, ar avea ceva șanse să trăiască s-ar mai întoarce la cușca în care stăteau?
De ceva timp au mai apărut două în satul în care locuiesc și mă gândesc că s-ar putea obișnui cu ele

3 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Probabil o sa se intoarca, de obicei turturelele stau pe langa case si cu siguranta in sat la tine sunt zeci de turturele nu doar 2.

| IchBinMark a răspuns:

Și eu am avut turturele. Le-am lăsat libere și nu au plecat.

| Alexxallexx a răspuns:

Buna. Poti sa le dai mancare in fata custii si daca se intorc le dai mancare. Parerea mea este ca trebuie sa fie libere. Si daca vor sa se intoarca sa se intoarca.