| Pop_Alina_1978 a întrebat:

Buna, am ap cu 2"camere, am centrala, am 4calorifere. As vrea sa încălzesc numai în două camere, este bine daca închid cele 2calorifere că sa nu consum atâta gaz?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, cu conditia ca in cele doua camere sa nu fie atat de frig incat sa inghete apa in calorifere si in tevi. Altfel vei reusi sa ramai fara caldura pe timpul reparatiilor. Se poate face un artificiu: exista izolatori pentru tevi si poti acoperi calorifele cu paturi, carpe. E riscant.