| darkprincesskiss a întrebat:

Am cumparat seminte de trandafir si astazi le-am pus la germinat intre servetele umezite si in cutie transparenta închisă ermetic. Credeti ca se vor face? A mai incercat cineva si in alt mod sa ii planteze?

6 răspunsuri:
| GirlOnline81 a răspuns:

Sa obtii trandafiri din seminte este un proces destul de greu, din cate stiu eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Lol, da in natura cum se inmultesc? laughing nu tot asa prin seminte?
Or sa fie ok si or sa germineze, daca au fost uscate in prealabil.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis eu ca este imposibil?

| Demidol a răspuns:

Cu multa rabdare, da.
Un alt mod este butasirea.

| darkprincesskiss explică (pentru Demidol):

Nu am gasit butasi. Am facut comanda din China si sunt culoarea albastru si multicolori. La noi nu am vazut butasi multicolori sad

| Demidol a răspuns (pentru darkprincesskiss):

Ai intrebat de alte metode.
Soiurile astea modificate sunt foarte pretentioase. Succes!