| Dinu77744 a întrebat:

.am cumparat un acvariu si pesti spuneti-mi va rog ce trebuie ca sa intretin pestii.(filtru pompa aer pietre pietricele la fund...etc)cu ce trebuie sa intretin pestii care s-au nascut si cum (va rog frumos sa ma ajutati)

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Neaparat ai nevoie de un filtru si de un neon care sa dea lumina artificiala acvariului.Pentru puiet poti cumpara o" maternitate" care se ataseaza acvariului cumparat unde pestisorii pot sta in acelesia conditii ca si ceilalti pesti( nu sun scumpe, sunt niste cutiute din plexiglas transparent cu fante in care sa intre apa, dar pestii nu pot iesii). Cand vor creste ceva mai mari poti pune plante in acvariu astfel incat sa aiba unde sa se piteasca si sa scape de pestii mari- sunt anunturi cu persoane care doneaza asa ceva, sau le poti lua din targuri sau oboare la preturi mult mai mici decat in magazinele de profil.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La tine s-au nascut pestii? In acest caz iti trebuie si un incubator special! Craciun fericit!

| Dinu77744 explică (pentru neutrino):

Ce fel de incubator ma tem sa nu-i manince pestii cei mai mari

| K0sti a răspuns:

Ai Google...sunt sute de site-uri de acvaristica cu tot ce vrei, cauta!

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Intr-adevar,iti trebuie filtru (daca nu trebuie sa schimbi apa o data la 2 3 zile)
pietricele, tot ce trebuie sa semene cat mai mult nu mediul lor