| WithoutName123456789 a întrebat:

Buna,am folosit solutie antimucegai pe pereti de la Savo si deja aerisesc de 3 ore si nu iese mirosul de clor, vreo idee cum as putea sa scap rapid de el?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Iarna ia intr 6 si 12 ore unui perete sa se usuce bine. Si abia cand se va fi uscat bine vei scapa de mirosul de clor.

| ziftode a răspuns:

Nu numai ca nu ai ce sa faci
dar nu mirosul e problema, ci faptul ca mirosi clor
CLORUL E O OTRAVA! in cantitati mici e desifectant, insa cand il dai in baie sau pe pereti, ar trebui sa pleci de acasa ore bune
iar aerisirea nu face mare lucru, cand se termina "efectul" si mirosul dispare

deci, cat timp mirosi clor, ar trebui sa iesi din casa!

| debarasator63 a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc dar o sa mai miroasa un pic pana se usuca.

| asuari a răspuns:

O să dureze foarte mult până dispare mirosul.

| NykusorBl3nd a răspuns:

Cumpara un Glade spray, te va scapa de acel miros imediat.

| WithoutName123456789 explică (pentru NykusorBl3nd):

Am incercat, problema e ca mirosul nu tine mai mult de 15-20 de minute