| Btwinfected a întrebat:

Am o cabana la munte, o coliba mai exact. E micuta si as vrea sa o renovez sa ma mut acolo pe timp de vara. As avea nevoie de panouri solare pentru electricitate. Nu vreau decat 2 becuri si un televizor+antena cu reciever. Credeti ca un panou solar fotovoltaic de 280Wp ar fi de ajuns pentru asta?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Teoretic, da. Dar o să ai nevoie și de un grup electrogen. Sau o eoliană, dar asta nu oferă 100% backup.