| alexandrubt13 a întrebat:

Buna am o casa de caramida dupa proiect vechi cu etaj si as dori sa o modific ce se recomanda ca material de construit sa fie si mai economica pentru ziduri bca marca? sau caramida phoroterm e vb de modificare exterior si interior

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba un proiectant.
Daca faci acum economii la materiale, poti pierde, in timp, mult mai mult, la incalzire si racire, dar chiar si la reparatii!

3 răspunsuri:
| Horologer a răspuns:

Exteriorul cu PVC, este accesibil, pacat ca nu tine caldura foarte bine dar poti compensa cu interiorul pereti falsi.De obicei asa face toata lumea si vad ca le merge foarte bine.

| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

Bca ul de la Ytong pentru exterior, la interior e bun oricare dar sa faci peretii minim 20 cm, cu sistem de pereti falsi din rigips si vata minerala pe peretii perimetrali, iese bine si ca pret e de nivel mediu, ieftin si bun nu exista in constructii, decat in visele unora! Ing Razvan