| valentinaAJ a întrebat:

Bună am o gaina care a
fost mușcată de un motan.Și nu știu cum sa o tratez sau cum sa scap de motan va rog dau funda.

Răspuns Câştigător
| ady2005 a răspuns:

Buna! Locuiesti la tara?
Eu tot! Pai tine gaina intr-un loc separat de motan, si de celelalte gaini! Fiindca celelalte pot sa o ciupeasca acolo, pana o vor omori! Asa, da-i de mancare, porumb, sau ce mai ai, si da-i si apa. Unge-o cu spirt fiindca omoara microbii, insa ai grija, unge-o usor, fiindca e dureros. Unge-o si cu iod daca ai! Poate ii mai dai si niste vitamine, sa o intareasca. nu stiu ce sa mai zic.
Sanatate gainusei ♥ Funda?

| valentinaAJ explică (pentru ady2005):

E mai bine dar e chestia ca motanul nu i al meu și îmi e frica pe care eu am femela și ea fuge mereu dar nu-și cat mai poate sa scape.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cat de tare a muscato? chiar asa rau motan, sigur nu a fost un sobolan? cu spirt ala omoara microbi

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ai cum sa scapi de motan sau de gaina. Singura solutie este sa ii tii in locuri separate si sa ai grija ca motanul nu mai are cum sa ajunga la gaini. Pune un gard mai mare peste care sa nu poata sa intre.