| SuntSerioasa a întrebat:

Am o intrebare. Eu am un televizor si vreau sa il prind in perete in camera mea. Problema este ca priza este mult mai jos de locul unde vreau sa il pun.Firul care trebuie sa il bag pana in priza este negru si se vede foarte urat

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca te deranjeaza faptul ca firul e negru, afla ca majoritatea prelungitoarelor sunt albe la culoare, deci tot ce trebuie sa faci e sa atasezi un prelungitor de la stecherul televizorului la priza de pe perete.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si noi cum te putem ajuta? Ca sa nu se vadă firul acela negru prinzi in perete o bandă de plastic cum au cei de la rcs in care vin trase cablurile tv si internet pe holul blocurilor si gata, maschezi firul acela, si prin plasticul acela intră si cablu tv sa nu stea atirnat de perete.

| relian a răspuns:

Muta priza si cablu in spatele tv-ului, simplu si nu se mai vede nimic.

| Holiday a răspuns:

Http://www.dedeman.ro/ro/canal-cablu-comtec-15x10-cu-capac-2-m/p/1039851

Poti monta pe perete asa ceva si sa treci cablul de alimentare prin el.

| florincraiova a răspuns:

Se poate rezolva. Bagă o triplă in priza de jos după care o maschezi in spatele televizorului..Firul de la triplă va fi mascat și el cu un Cap cablu

| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

Trebuie sa faci un sant in perete de cca 3/3 cm, tragi firele pana la nivelul suportului de televizor, si montezi priza acolo, legi firele noi de cele vechi pe cca 5 cm de cablu curatat de camasa din plstic si izolezi bine fiecare fir separat, faci reparatiile cu adeziv de faianta si o plasa de rosturi pentru rigips, dai glet, slefuiesti si vopsesti, iar asa nu se vede nimic, va fi o surpriza placuta sa vina amicii tai, iar cand se uita la tv sa nu vada nimic, si tie o sa ti placa. Ca ideea, inchipuieti cum se vede doar televizorul pe un perete proaspat vopsit, se bucura si ochiul, iar faptul ca nu se vede nimic e cel mai frumos, asa se face in Italia, e superba si surprinzatoare imaginea fara sa se vada cabluri si alte saracii de tuburi, canale samd! O faci pentru tine, uitate pe holul scarilor sa vezi cum se vede si o sa mi dai dreptate, daca vrei sa ai asa si in casa, inseamna ca nu stii sa apreciezi frumosul! Razvan Ilie

| Holiday a răspuns (pentru Ilie_Razvan_Adrian_1968):

Da, mai ramane sa dea un glet pe tavan in baie, sa sparga debaraua de la bucatarie si sa puna gresie pe hol si si-a rezolvat problema...laughing)

| addya a răspuns:

Iti recomand sa apelezi la cineva care se pricepe sa mute priza sau mascheaz-o cu ceva o veioza, un corp de mobilier sau cu ceva ce crezi tu ca ar da bine