| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema. Pe perete si pe salteaua de la canapea am gasit niște gandacei, insecte mici si albe. Sunt destule.M-am gabdit ca ar putea fi plosnite de pat dar nu am gasit niciuna mai mare. Ar putea fi altceva? Si nu, nu este de la mizerie pentru ca facem curatenie zilnic.

9 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

N-ar fi mai simplu sa chemi pe cineva specializat? Zic si eu... ma gandesc ca se inmultesc si apoi o sa scapi mult mai greu de ele. Poate pui o poza sau ceva de genul. Poate cineva o sa iti dea seama despre ce e vorba.

| Andpmand a răspuns (pentru Aasdfghj):

Am sunat la o firma. Si i-am trimis o poza si a zis ca nici el nu stie ce sunt si ca e posibil sa fie din alea. Dar am cautat peste tot ai nimic adult, nu muscaturi. Am vazut ca stateau pe unde nu se poate aspira mereu si tind sa cred ca sunt ceva de genul paduchi de praf. Adica seamana perfect cu imaginea lor.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Andpmand):

Ai grija cu chestiile astea. S-ar putea sa scapi greu de ele. Mai incearca sa suni si la alta firma. Stiu pe cineva care avusese plosnite si a scapat greu de ele plus ca a aruncat foarte multe lucruri din cauza lor.

| Andpmand a răspuns (pentru Aasdfghj):

Ideea e ca sunt exact ceea ce ar fi paduchii de praf. Adica nu am gasot nicio urma de plosnita in casa, nu avem muscaturi si nici pe saltele sau altceva. Iar profilul chestiilor astora de praf se potrivește cu ce am eu. Dar o sa mai incerc maine la alta firma.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Andpmand):

Hey! Am vrut sa vad cum arata si am dat peste linkul asta http://www.soimultaberei.ro/paduchele-de-praf/ Poate iti e de folos.

| Andpmand a răspuns (pentru Aasdfghj):

Daa..asa este. Am vorbit pe whatsapp cu cei de la firma asta chiar mai devreme si la început a zis ca e ori paduche de praf ori plosnita(la forma doar) si după ce mi-a pus cateva intrebari a zis ca e paduche de praf si mi-a recomandat o solutie. Oricum o sa verific constant ca sa ma asigur ca intr-adevar asa este.Mulțumesc frumos!

| Aasdfghj a răspuns (pentru Andpmand):

Cu placere! Sper sa scapi rapid de ele.

| Simion_Vlad_1990 a răspuns (pentru Andpmand):

Buna am o prietena cu o problemă asemănătoare doar ca acei gândaci în cazul ei fac musafiri mici, ea are un băiețel mic si este miscat de câteva ori de acei gandacei. Ai putea te rog sa imi spui ce solutie ti-ai luat ca sa scapi si daca ai scapat de ei.

| deacrazvan a răspuns (pentru Simion_Vlad_1990):

Cum ati rezolvat problema? Am o problema asemanatoare! Mulțumesc frumos!