| plasmaticus a întrebat:

Buna,

Am o mobila veche de 150 de ani, asa mi-a zis cine mi-a lasat-o.
Vreau sa scap de ea, dar ma intreb oare pot sa castig ceva de pe ea, ca niste bani nu imi prisosesc.
Aveti idee cat ar costa doua dulapuri de cate 180x120x60 cm?

Mersi

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Vechimea nu e singurul criteriu. Poate fi un mobilier fara valoare, poate ajunge la zeci de mii de euro, in functie de lemnul din care a fost facut, cine a făcut-o, in ce fel, cine a deținut-o samd.

| sierra1 a răspuns:

Să tot fie intre zero lei și câteva mii de euro. Fă-le poze și pune-le pe olx de ex

| Wr3nch a răspuns:

Suna si tu la niste anticariate, trimite niste poze si aflii.

| johnnny123 a răspuns:

Și acum 150 de ani se construia atât mobilier de calitate bună cât și mobilier de calitate proastă, la fel ca azi.

Dacă este un mobilier de calitate, din lemn masiv de esență scumpă, lucrat foarte bine și în stare bună, poate valora bani frumoși.

Dacă este de proastă calitate și putrezit, nu valorează nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eventual dacă te interesezi de un anticariat

| DonMoldo a răspuns:

Daca sunt antice poti sa iei bani frumosi pe ea.