| jamesbond28 a întrebat:

Am o orhidee de un an. Inițial a fost înflorita și pe urma a mai avut o înflorire cu o grămadă de flori frumoase care au ținut 4 luni. Nefiind acasă o perioadă am lăsat florile cuiva să le ude și mi-am găsit orhideea efectiv scufundata în apă (nu știu câte zile a stat așa). Cert e ca toate florile au picat,urmând ca acele tije lungi și sănătoase sa se uste. Am tăiat tijele până aproape la bază dar mai tare mă îngrijorează faptul ca frunzele nu-i stau ridicate în sus. Sunt țepene,verzi, am chiar o frunză nouă dar stau aplecate. Cum să o ajut?

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Schimba neaparat pamantul, asigura-te ca are lumina/caldura.
Eventual poti cere sfatul la o florarie.
O zi bunahappy