| KatherineH a întrebat:

am si eu intrebare: Daca merg la Dedeman, spre exemplu sau la orice magazin de bricolaj si cumpar placi de lemn, pot sa cer sa mi le taie ei, entual la anumite dimensiuni precise? Daca da, serviciul costa in plus?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Poți să cumperi și serviciul de debitare plăci. Evident, acesta are un preț.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Costa, normal. Ce credeai?

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca costa in plus, doar soliciti o operatiune in plus, nu?

| relian a răspuns:

Nu stiu daca aia iti cere ceva bani dar ogic ar fi sa nu te coste nimic.Si asa din cate gandesc eu nici la dedeman nu te costa nimic taiatu ala.Aia fac chestia asta pentru ca asa se face, pentru ca vor ca clientii sa fie multumiti, pentru ca vor ca sa mentina clientii, vor sa ofere servicii din astea micute fara plata.Deci nu cred ca te costa taiatul unui lemn ceva.Ala face parte din serviciu magazinului, asa fac, si e bun daca fac asta, au luat serviciile astea din america asa se procedeaza acolo.Bine acu nu stau aia sati taie tie o remorca de placi sau stiu si eu zeci de placi laughing Asa daca ai o placa doua alea ti le taie gratis, dar sa cumperi de la ei o stiva si sa ti le taie aia moca asta nu stiu trebuie sa-i intrebi pe ei.Si oricum daca vrei asta si aia fac si chestia asta trebuie sa le spui aia le taie probabil in alta parte si ti le aduce a doua zi sau cand spun ei.Ma refer asa la cantitati mari la stive laughing.Asa nu stiu cum e la dedeman inauntru dar magzinele de genu asta au inauntru masini de taiat cu frame incape ditai placile si tu le spui vreau taiata la dim astea si ti le taie moca.De ce zic moca, pentru ca nu au ei ceva de marcat sau la casa sa zica o taietura de X cm costa nu stiu cat laughing deci nu cred ca costa ceva.Dar cum spuneam iti taie o placa doua nu o suta laughing

| DedemanSuportClienti1992 a răspuns:

Buna ziua.
Pentru a va putea oferi suport in aceasta situatie va rugam sa ne transmiteti magazinul care va intereseaza si tipul de produs catre Serviciul Suport Clienti, la adresa de email suportclienti@dedeman.ro sau telefonic, la numarul 0234 525 525.
O zi buna.
Echipa Dedeman