| anamaria84 a întrebat:

am si eu o intreabare: am cumparat o curea din piele sintetic si are um miros neplacuta, de statut, si nu pot scapa de el, am tinut-o afara, am dat-o cu spirt. si nimic.
multumesc.

Răspuns Câştigător
| bozo a răspuns:

Mirosul este generat de o serie de bacterii ce mananca plasticul din care este facuta cureaua. Poti folosi o solutie antibacteriana care se gaseste la farmacie. Daca dupa ceva timp mirosul revine inseamna ca acele bacterii locuiesc in camera ta / dulapul tau. De aici e foarte costisitor sa rezolvi problema. Oricum este foarte probabil ca o curea noua sa fie mai ieftina decat sprayul antibacterian. Mai e o problema: bacteriile pot trece mai departe la alte obiecte din garderoba.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-o inapoi la vanzator, s-o schimbe.
Probabil a fost tinuta indelungat undeva si s-a "mucegait".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...se spune ca omu1 sarac trebuie sa ia numai chestii d klitate! Deci arunc-o, e o lectie, o exp de viata, si ia-ti una noua de piele, care sigur te va tine ohooo! Psiho

| ghita_9278 a răspuns:

Daca vrei o curea ceas buna intra pe www.romchrono.ro. Au curele de calitate.