| Light_7278 a întrebat:

Am si eu o intrebare:de cateva zile mancarea pe care o depozitez in frigider are un gust ciudat, cred eu de freon. Am facut curat in frigider, am spalat, dar tot asa e. I-am schimbat si temperatura la - 3 grade, dar nimic.Nu stiu ce sa mai fac, pentru ca de fiecare data cand scot ceva din frigider imi vine sa arunc in loc sa mananc sad. Am frigiderul de cateva luni, de la firma Candy.

4 răspunsuri:
| 9gygy a răspuns:

Daca ar avea scurgeri de freon, nu cred ca ar mai raci alimentele. Daca e in garantie, suna-i pe cei de la firma respectiva si prezinta-le situatia.

| Fantoma_1807 a răspuns:

Nu cred ca este vorba de vreo scurgere de freon, pentru că frigiderul nu ar mai îngheţa, ai găsi numai ţurţuri în frigider. Cel mai bine este să suni la firma care ar trebui să-ţi asigure service-ul şi să le ceri părerea sau ajutorul

| ombladon a răspuns:

Ce gust are freonul? laughing

| smaranditza a răspuns:

Deci ai frigi in garantie! musai trebuie sa chemi firma si sa vina ei la tine acasa sa vada despre ce e vb!
nu e ok deloc; stiu ca freonul este interzis la uz in majoritatea tarilor lumii, probabil nu degeaba!