| Pascaru1959 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare pot construi o casa modesta (doua camere +bucatarie, baie)cu posibilitatea pentru etaj pe o suprafata de 150 metri patrati.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu e asa simplu cum pare, nu vei obtine autorizatia de construire daca depasesti un grad maxim de ocupare.
Cu siguranta poti construi o casuta pe doua nivele, cu amprenta la sol 50-60 mp, in care te incadrezi usor cu living-bucatarie-baie-camara la parter, doua dormitoare, baie si dressing la mansarda. Si iti ramane si o curte decenta.

| neutrino a răspuns:

Orice fel de constructive costa in functie de materialele folosite, calificarea fortei de munca, proiect si locatia unde faci contructia. O casa, fie ea numai cu doua camera+bucatarie, dar cu posibilitatea construirii si a unui etaj, nu este chiar modesta (din punct de vedere financiar).

| AnthonyWhite a răspuns:

Dar cum sa nu?

hai sa te inspir vrei?

ia uite aici un link magic :

https://www.google.ro/......ps?/search

cu placere si... sper sa gasesti meseriasi buni!

Nu se mai poarta ca pe vremuri cum se practica in Romania, case mari de sute de metrii patrati, se poarta mic si elegant (economic, dragut si eficient)

bafta!