| Burlacu_Denis_2000 a întrebat:

Buna, am si eu un papagal perus e luat de ieri dimineata. Nu vrea sa manance sau sa bea apa. Doar daca o scot din cusca si ii bun putin pe masa de abia ciugule si la cel mai mic sunet pleaca repede de acolo.si o mai aud cum scote un sunet din cioc ca si cum ar mesteca ceva in gura. Cine ma ajuta cum sa o fac sa manance ii dau funda, Multumesc

3 răspunsuri:
| iAMVi a răspuns:

I-ai pus o oglinda in cusca, parca asa se punea la perusi daca ai doar unul in cusca

| Miron_Ariana_1999 a răspuns:

Daca este pui e posibil sa i fie dor de mama lui dar daca este mai mare are nevoie de o oglinda in cusca asta e necesar la rasa lui si incearca sa vorbesti calm cu el pentru ca sasa il poti invata si sa vorbeasca daca vei face astea se va obisnui cu locatia noua in care se afla si va fi totul bine