| eelena1797 a întrebat:

Buna, am un cactus si s-a rupt o parte din el, credeti ca se va mai reface? Ati intampinat aceasta situatie?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

N-am prea înțeles. happy Ai rupt din tulpina/ tija cactusului sau ai rupt doar un "glob"? Poți încearca să-l salvezi. Pune-l la 1 cm adâncime in pământ și dă-i doar o picătură de apă. O picătură la o săptămână. Cactusii NU iubesc apa. Dacă îi vei uda, așa cum obisnuiesti să uzi o plantă obișnuită, vor putrezi.

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Se reface, sigur. Pamant bun cu nisip, apa foarte putina.

| Alexandru250201 a răspuns:

Nu se va reface

Răspuns utilizator avertizat
| ȘEMaria a răspuns:

Se va usca...