| Ionutszu a întrebat:

Am un caine de talie mica ce a mancat multe oase si s-a infundat..de atunci nu a mai mancat nimic, a slabit foarte mult si abia azi am vazut problema, nu il pot duce la veterinar. Ce sa-i fac? ( I-am dat un Dulcolax)

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

S-a infundat? Dar ce este chiuvetă? De ce nu poti sa il duci la veterinar? Numai el te poate rezolva. Fă bine si du-te.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și de ce nu îl poți duce la veterinar? Ai spus că e de talie mică, îl poți ține chiar în brațe, dacă e slabit. Nu trebuia să-i dai atâtea oase, au consistență dură, iar câinii se constipă ușor.
Trebuie să ajungi cu el urgent, la veterinar, să-i facă o clismă cu apă călduță + tratament. Singur, s-ar putea să nu își revină. Până atunci, pune-ți o mănușă din latex și dă-i un supozitor cu glicerină, pentru copii, nu pentru adulți. Cumperi de la farmacia umană.

| Ionutszu explică (pentru floresdemayo):

I-as da dar ma musca...e mic dar e rau de tot.

| floresdemayo a răspuns (pentru Ionutszu):

Leagă-i botul, ori unul din părinți să-i țină capul, cu un pulover, lăsându-i nările descoperite, în tot acest timp. Nu-i mare lucru, durează doar câteva secunde! Dacă nu, sună veterinarul, spune-i problema și roagă-l să vină la domiciliu. Dar nu-l lăsa așa, fiindcă cățelușul poate muri.

| Jojo4567 a răspuns:

Asteapta sa vezi rezultatul si daca nu se rezolva problema fa cumva sa ajungi cu el la veterinar! Animalele sunt mai diferite fata de oameni.