| paulionescu25 a întrebat:

Am un frigider la care am observat de curand ca s-a incalzit usor in spate interior si chiar sa dezghetat. Ce as putea face? Se strica sa cumpar altul?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce sa faci sa incerci termostatu, sa misti de il inainte, inapoi si atent sa vezi daca se aude un clik. Daca se aude atunci e bine, cheama pe careva care se pricepe, tu nu prea ai cei face.De nu seaude clik la termostat atunci ala e de vine.Dar poate fi mai multe cauze, ceea ce inseamna ca trebuie sa te pricepi cit de cit si sa ai si ceva scule cu care sa diagnostighezi.

| InVisible99 a răspuns:

Poate e prea inghetat, incearca sa-l dezgheti si vezi daca isi revine...cred ca e acumulatorul defect in cazul in care nu se rezolva problema cu dezghetatul

| laury24 a răspuns:

Cheama un specialist