| Emanuel23434 a întrebat:

Buna, am un lamai mic altoit. Are 4 crengi dar au facut flori doar doua. Am citi undeva despre crengile care nu fac flori si au tepi ca sunt de sex masculin si trebuie indepartate. Ce sa fac? Sa le tai? Planta va avea o crestere mai buna dupa?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai citit rau, sau gresit laughing taie din ele dara nu de la baza taie la jumate sa ramifice, citricile daca nu ma insel fructifica pe ramuri de ordinu 2-3-4,daca intelegi ce zic.Nu am auzit ramuri de sex masculin laughing nu mai spune la nimeni asa ceva laughing
Deci tai ramurile alea mai groase cat un creion asa la jumate sa ramifice si dupa or sa faca si alea flori.

Răspuns utilizator avertizat