| popescuionut56 a întrebat:

Buna, as dori sa imi iau o saltea si nu stiu pe care sa o aleg din urmatoarele:
Luxury memory form mattress.
Spring memory form mattres.
1500 pocket spring mattress.
Care e diferenta si care e mai buna? Mersi

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ultima e mai buna.Care este diferenta? Pai prima este doara foam, adica spuma, nu-i buna te asigur.A 2a are si foam si arcuri, aia e buna, iar a 3a e si mai buna, ca are multe arcuri.O saltea este cu atat mai buna cu cat are mai multe arcuri, deci salteaua cu arcuri e buna, dar mai buna este cu arcuri si foam.Cam asa stau lucrurile.Eu am avut toate tipurile de saltele si de aia zic asa, cel putin pentru mine si daca intrebi si altii astea is mai bune, in astea te simti cel mai bine, arcuri cu foam.Eu am o saltea de 1 mie de dolari laughing si este firm, deci vezi ca sunt si diferente la capitolul asta, adica cat de gare sa fie,, adica cum simti cand stai pe saltea.Sunt moi, tari si intre, ori poate si mai multe.Mie personal imi plac astea firm, adica mai tari.Sunt si extra firm adica extra dure sau cum sa le zic in romana dar cred ca-s prea tari.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Luxury memory form mattress.
Aceea e mai buna din cate știu eu are spuma cu memorie buna