| andrei1386 a întrebat:

as vrea sa fac un garaj de 10 mp.Cam cat ma costa și în cat timp pot sa îl fac.
MATERIAL BCA

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai terminat casa si ti-au ramas bani fericitule?

| Sarcopt a răspuns:

Depinde de meseriaşi, poate să fie gata şi în două-trei săptămăni

| popa07ady a răspuns:

Iti inteleg intrebarea dar,, tu vezi deja gata garajul? In primul rand iti trebuie documentatia tehnica si autorizatia de constructie, apoi te poti apuca de treaba incepand cu fundatia, placa de beton, drenaje (daca este cazul) hidroizolatii.Ca termen de executie poate sa te duca undeva cam la 30 zile lucratoare iar pretul poate sa varieze in fct.de meseriasi, intre 80 si 150 euro pe metru patrat.

| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

Daca vrei sa l faci singur, lasate! Poate l faci din lemn si iesi mai ieftin si e si durabil, fara fundatie, placa de beton si te ridici cu lemn de pe radier, pe contur faci o fundatie de 30/45, o plasa de Buzau(stm) fi 6 minim, beton minim b250, asta daca intri cu masina dar 10 mp e extrem de mic, nu ti intra masina, iar daca iti intra la 5/2 cum iesi din masina!:::happy )))) Minim un 5, 5/3, altfel faci echilibristica in el pana o parchezi! 0737755579 Ing Razvan