| Cristina1412 a întrebat:

As vrea sa imi schimb parchetul. Ce imi puteti recomanda, sa fie la un pret rezonabil?
Si cum pot afla cati m2 de parchet am nevoie? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cel mai mic preț îl are parchetul laminat.
Sigur găsești tutoriale despre cum se montează, pe youtube.
Nu uita de accesorii: plintă, praguri, folie poliuretan etc.
Suprafața o calculezi înmulțind lungimea cu lățimea camerelor și holurilor unde vrei să pui parchetul. La suma lor, mai adaugi cam 1 sau maximum 2 m.p. pentru pierderi. Oricum, nu o să poți cumpăra exact suprafața necesară pentru că se vinde la pachet, nu la m.p.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Parchetul laminat este la moda.
http://www.podeaua.ro/......minat.html
O zi buna:)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la un magazin de bricolaj si iti alegi ce iti place tie si ce intra in buget.

si chiar nu stii cum se afla aria unei camere? se invata prin clasa a4a parca, cand inmultesti lungimea cu latimea