| purply a întrebat:

as vrea sa va intreb cum as putea sa ii conving pe parintii mei sa imi mai ia un caine... am unul ciobanesc german dar as mai vre inca unul si nu ii pot convinge sa imi mai cumpere unu pentru ca zic ca avem unul desi avem o curte mare si avem posibilitati de a mai creste inca unul tot nu sunt de acor da funda

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! daca stai la curte nu e o problema, dar sa stii ca a mai avea un caine iti creste si responsabilitatea ta pentru ingrijirea celelor 2 caini, iar cel micut va necesita o atentie mult mai mare.e usor sa zici vreau un catel dar asta nu inseamna ca il cumperi il legi cu un lant si il tii acolo, cei mici vor sa fie cocolositi si trebuie sa le acorzi timp pentru a te juca cu ei, si probabil iti va lua din timpul tau si nu vei mai acorda timp necesar pentru scoala, probail de aceia se opun, dar daca tu stai bine la capitolul scoala, si iti iei angajament ca vei avea grija, nu cred ca va fi o problema.si noi ne-am mutat la casa si avem 3 caini, un lup, o pickineza si cel mai nou mebru un pui de rottweilerlove strucklove strucklove struck si stiu ce inseamna sa dedici timp lor.incearca sa ii convingi ca nu vei lasa scoala pe locul 2 si poate te vor intelege.papa si mult succes! astept vesti bune de la tinetongue

2 răspunsuri:
| cismasdeni a răspuns:

Intai,punete in genunchi si spune-i te rog imi ieu ia, o sa se apuce de raslaughing si poate doar poate, o sa zica da!