| anonim_4396 a întrebat:

Aseară când am aprins becul din baie o făcut trosc și o picat numa siguranța de la baie, cele de la bucătarie, dormitoare sunt sus ridicate. Dacă schimb becul și ridic siguranța merge?

3 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

In teorie, da
in practica, daca s-a facut scurt pe fire, atunci nu, insa oricum nu o sa te lase sa ridici siguranta

in plus, nu fi zgarcit, ia-ti un bec pe led, astea normale de 1 leu unul or sa ai placerea sa se mai intample treaba asta

| Digikey a răspuns:

Trebuie sa mearga.Eu patesc asa in sufragerie.Cam un bec pe luna de la lustra se arde cu poc si caderea sigurantei.Becuri de doi lei.

| nicu991 a răspuns:

Nicio grijă, schimbă becul cu ceva recomandat de baie, rezistent la aburi/ umiditate.