| Katalina29 a întrebat:

Buna, aveti idee cand se plateste chiria? De exemplu daca stau acum in chirie gratis si luna viitoare platesc? Ca nu inteleg

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiria o platesti lunar, pana la data stabilita cu proprietarul, este bine ca aceasta data sa fie prevazuta in contractul de inchiriere. De regula se stabileste in urul datei de 15 ale lunii, pentru fiecare luna.

| darrio2007 a răspuns:

De unde sa stim noi cum te-ai inteles cu proprietarul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiria se plateste cand si cum te ai inteleg cu proprietarul.

| MihaiNicu23 a răspuns:

De obicei chiria o platesti cand te-ai inteles cu propietarul, daca te-ai inteles spre finalul lunii asa ramane.