| Harlow a întrebat:

Buna, cand dau sa spal la masina mi se opreste si iar incearca si tot asa, cineva mi-a zis ca e de la motor, nu are putere sa continue ciclul de spalare de face asa, trebuie schimbat motorul, ceva? Si ce costuri presupune reparatia?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Curata filtrul de scame si incearca din nou.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Decît sa schimbi motorul mai bine cumperi altă masină, si o dai pe asta veche la schimb cu una nouă si primesti o reducere la noua masină, ce marca e asta? Ia un Lg ca sunt bune.

| gogu220 a răspuns:

Dacă nu porneşte deloc e posibil să aibă o problemă.
Dacă merge un pic şi se opreşte încearcă să cureţi filtru de scame care se află undeva jos, ori pe faţă ori pe spatele maşinii.
Dacă nici aşa nu merge sună un depanator de maşini de spălat.

| Harlow explică (pentru gogu220):

Porneste si se opreste si tot asa