| Bosshaker21 a întrebat:

Ce caine sa imi iau; un lup sau ciobanesc mioritic.

Răspuns Câştigător
| Andwta a răspuns:

Buna! Care consideri ca iti place mai mult. Eu as prefera lup pentru ca asa este si cainele meu.

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ia unul de plus si nu chinui cainele intr-un apartament sau o casa mica.

| untu a răspuns:

Un câine lup (dog german) dresat pentru ca este foarte inteligent, iubitor ai jucaus! Iar câinele de rasa ciobanesc mioritic este pentru ciobani sa păzească oile de la stana!

| carmennnn a răspuns (pentru untu):

Mioriticul nu este numai pentru oi! Este un caine de paza excelent!

| Iosif_Vlad_1980 a răspuns:

Nu iti recomand nici un fel de caine daca stai la bloc laughing amandoi caini au nevoie de spatiu si nu iti recomand sa ii pui in lesa, mioriticul are parul des si trebuie spalat sa nu apuce paraziti, eu as prefera un caine ciobanesc german, ca in filmul ala cu Pistruiatul laughing are aspectul ala impunator. Acu depinde, alegerea e in mainile tale.