| Claxon987 a întrebat:

Ce fel de contracte aveti pentru energie electrica? Eu am "Enel simplu anual" cu pret fix lunar, dar ma gandesc daca ar fi bine sa l schimb. Consumul este de aprox 100kw pe luna.

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

@ chiar daca "pe piata" au aparut si alti furnizori: gandeste cu discernamant cum si cui si la ce pret este vandut curentul electric, prin bursa de energie. DIGI are un pret, deocamdata mai mic datorat altor vanzari cu profituri nesimtit de mari, pe care le au din alte excrocherii tolerate de consiliul concurentei si de protectia consumatorului.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

ENEL online. Dar degeaba e energia activa mai ieftina, ca cea mai mare parte din factura o constituie componentele reglementate, identice la toți furnizorii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am la DIGI. 100 Kw sunt cam 62 lei. Tu ai la Enel 63, 6 lei. Deci nu-i mare diferenta! Nu stiu unde-i zona ta ca se putea calcula mai aproape de adevar.

| Claxon987 explică (pentru Salontanul):

Multumesc pentru raspuns, in Bucuresti sunt, deci nu iesi in niciun fel in avantaj, ma asteptam

| Salontanul a răspuns (pentru Claxon987):

Poti sa intri pe site-ul oricarei firme de furnizare si sa calculezi.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Orice alta oferta este "pistol cu apa". toate celelalte oferte aparent tentante te jumulesc de firfirei