| Sarraa97 a întrebat:

Ce m-am gandit eu.laughingdaca pun seminte de pepene verde in gradina iasa ceva?laughingstiu ca anul trecut bunica a pus in gradina si i-a iesit dar nu foarte mari. Vreau sa incerc.laughinglaughinglaughingDar cat de des trebuie sa ud pamantul unde am pus semintele? Si alte chesti daca stiti. Funda:*laughinglaughing

Răspuns Câştigător
| BitchImfabulous a răspuns:

Pepenii nu prea se fac in gradini, si daca se fac sunt cum ai vazut si tu, mici, si deseori fara gust. Pentru a se face mari si dulci au nevoie de multa apa, sol nisipos si soare. Cele mai multe se fac in Oltenia unde e solul nisipos.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LiviuCristy a răspuns:

E tarziu acum eu am pus de ceva timp, o luna aproape doua
Nu stiam dar la pepeni trebuie sa fie spatiu intre ei de cel putin un metru