| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai scoată fum teracota?

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Poate are fisuri/poate nu este curatata.
In general, soba scote fum cand nu este curatata, ori nu are cosul de fum corespunzator.
Cheama un meserias.
O zi buna happy

| neutrino a răspuns:

Cheama un sobar!

| GdX a răspuns:

Cum adica scoate fum? Poate nu ai curatat cosul de fum, si astfel nu are circulatie, nu trage soba. La inceputul iernii oricum sobele de teracota scot fum pana iti fac tiraj, dar trebuie sa ai cosul curatat. Daca iti iese fum printre placile de teracota atunci nu este bine, daca iti iese fum pe unde faci focul este din cauza ca nu e cosul curatat si nu are tiraj soba.

| katy a răspuns:

Trebuie curatata si chituita, daca e crapata pe undeva

| Black13LoL a răspuns:

Centrala.