| anonimnr1 a întrebat:

Buna cine imi poate spune sad1) cate luni fix dureaza gestatia la capre (2)cum ne putem da seama cati iezi va fata cu aproximare (3)ce se poate da ( ma refer la hrana) pentru casa se dezvolte mai bine o ieduta(4)cum ne dam seama daca o capra (matura) este sau nu gestanta (5)putem sa crestem iezi la biberon cu lapte de vaca? VA ASIGUR CA DAU FUNDITA LA RASPUNSUL CARE ARE CAT DE CAT LOGICA :-P SAU DAU FUNDA LA PRIMUL RASPUNS

Răspuns Câştigător
| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

(1) cauta pe google - nu sunt enciplopedie
(2) E o caprina, deci doar un ied fata
(3) lapte, iar dupa aceea la pascut
(4) Se vede ca s-a umflat putin si da lapte mai putin decat de obicei. Cu 2 luni inainte de fatare nu mai da aproape de loc
(5) Desigur

| anonimnr1 explică (pentru Mirciuuuuuuuu):

Am spus ca dau funda la primul raspuns deci daubig grin

| Mirciuuuuuuuu a răspuns (pentru anonimnr1):

Pai, nu dai?

| anonimnr1 explică (pentru Mirciuuuuuuuu):

Am dat
sad

| anonimnr1 explică (pentru anonimnr1):

Si mai dau daca imi raspundeti si la cealalta intrebare postata recent big grinbig grin

| Mirciuuuuuuuu a răspuns (pentru anonimnr1):

Aaaa, mersi happy

| anonimnr1 explică (pentru Mirciuuuuuuuu):

Deciii >>>devil) nu-mi raspunde nimeni la ultima intrebare postata? chiar asa nu e nici un motociclist pe aici?laughing

| danielcherestesbosu a răspuns (pentru Mirciuuuuuuuu):

2 Nu doar ca e o caprina dar poate sa fete si 2 iezi sau iede