| brokxy a întrebat:

Cum pot scapa de furnicile din camera? Este plin pe podea si în pat dar nu le-am găsit intrarea. Nu ma musca dar este foarte enervant ca le văd şi simt pe corpul meu mai mereu! Daca le omor este inutil ca vin altele.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Chemi serviciile de dezinfectare, probabil trebuie sa stai la o ruda un timp pana isi face efectul solutia care imprastie in casa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Insecticid.

| romeo78 a răspuns:

Mergeți la o farmacie veterinară și cereți ajutorul pentru această problemă.
Dar, încercați să aflați unde este cuibul lor. Cereți un praf, pe care îl puneți în jurul camerei la îmbinarea pereților, la uși.
Dar, o soluție radicală este golirea camerei prin verificarea fiecărui corp de mobilier, față, spate,, rașchetarea pereților, spălarea cu clor a pereților, podelei, dezinsecție și zugrăvire.

| JicaContra a răspuns:

Cu google, INTOTDEAUNA GOOGLE, forevah and evah
https://www.google.com/search?q=cum+sa+scapi+de+furnici+din+casa

https://www.bricodepot.ro/......-din-casa/

incearca o solutie care nu le omoara, furnicile sunt binefacatoare, curata resturile biologice (resturi de mancare, soareci morti, etc.)... NU sunt pests, chiar daca asa pare

solutia cu astupat gaura nu o sa ajute, chiar daca reusesti sa o astupi or sa gaseasca alta sau sa faca alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil vin de undeva anume, încearcă sa găsești și sa astupi acea intrare, care ar putea fi chiar o gaura.

| florin926481f a răspuns:

Daca mananci in camera scapa de obiceiul asta