| MateiAdelina a întrebat:

Dacă am o sobă de teracotă, cu arzător şi ţeavă de gaze nedemontate, însă nu mai folosesc deloc soba, pentru că am centrală termică (însă o ţineam mai mult de decor şi e sigilată de cei de la gaze), de ce autorizaţii am nevoie pentru demolare?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

1. Chemi un instalator de gaz care sa demonteze arzatorul si tevile de gaz care duc la soba, sa lase doar teava care duce la centrala. In locul tevii va monta un dop sau va inlocui ramificatia cu o bucata de teava /cot.

2. Le anunti pe cei de la gaze ca ai desfiintat soba (un arzator), s-o scoata din evidenta.